خانه

پوست و مو

جراحی زیبایی

تناسب اندام و لاغری

بیماری ها و مشکلات پوستی

تماس با ما

کلینیک های پوست مشهد

پزشکان

لیزرهای تهاجمی

این لیزرها با هدایت پرتوهای نوری با انرژی بالا به سطح پوست سبب تاثیر روی مولکول های آب سلول های پوستی و بافت های سلولی شده و آنها را تبخیر می کنند. درنتیجه هربار که لیزر برروی پوست قرار می گیرد لایه های بیرونی پوست را به صورت کنترل شده از بین می برد. در ادامه پوست در طول یک دوره زمانی بهبود یافته و با تولید کلاژن لایه جدید پوستی را شکل می دهد که باعث کاهش اثرات قبل از درمان و بهبود آن مشکلات می گردد.

ازاین روش با استفاده از نور متمرکز شده (laser) می‌توان اثرات چین و چروک، جای زخم‌ها (اسکارها)، لک و پیس، لیفت پوست، حذف ضایعات پوستی و غده‌های غیر سرطانی پوستی را از بین برد. دو نمونه از رایج ترین لیزرهای جوان سازی تهاجمی عبارتند از:

  • لیزر کربوکسی فرکشنال (Co2)

در این روش نور لیزر، سطح پوست را به صورت شبکه ای از ستون های نازک و متراکم سوراخ کرده که موجب آسیب دیدن منطقه حرارت دیده در مقیاس میکروسکوپی پوست می گردد. بنابراین پوست اطراف منطقه تحت درمان برای بهبود این مناطق شروع به کلاژن سازی و احیای قسمت‌های آسیب‌دیده می‌کند، که این عمل موجب جوان‌سازی و ترمیم پوست در آن قسمت می گردد. لازم به ذکر است زمان ریکاوری با این روش یک هفته خواهد بود.

  • لیزر اربیوم (Erbium)

لیزر اربیوم برای حذف خطوط سطحی، متوسط، عمیق و چین و چروک بر روی پوست (صورت، دست، گردن، قفسه سینه و پا) طراحی و به کار گرفته شده است. یکی از مهمترین مزایای این لیزر آسیب‌های حداقلی و کاهش عوارض جانبی مانند تورم، کبودی و قرمزی پس از درمان می باشد. بنابراین علاوه بر سریعتر بودن زمان بهبود و ریکاوری (کمتر از یک هفته)، از این لیزر نیز برای پوست‌های تیره‌تر هم می‌توان استفاده کرد.

اشتراک در خبرنامه

جستجو پیشرفته

امن افزار اوژن