خانه

پوست و مو

جراحی زیبایی

تناسب اندام و لاغری

بیماری ها و مشکلات پوستی

تماس با ما

کلینیک های پوست مشهد

پزشکان

خطوط،چین وچروک های صورت

 

تعریف:


خطوط و چین و چروک‌ها (Lines and Wrinkles):

چین و چروک ها یکی از نشانه های افزایش سن و پیری در افراد است که معمولا از دهه سوم زندگی هر فرد برروی صورت شخص شروع به اتفاق افتادن می کنند. ابتدا خط هایی بین بینی و دهان، اطراف چشم و بر روی پیشانی شروع به شکل گیری می کنند. خطوط خنده، خط اخم و خطوط پنجه کلاغی براثر حرکات تکراری صورت اتفاق می افتند.

 

خطوط پنجه کلاغی دور چشم:(crows feet)

گسترش خطوط پنجه کلاغی دور چشم و رشد آنها می تواند به عنوان اولین نشانه برای کاهش جوانی و کاهش حالت ارتجاعی پوست قلمداد شود. روش های زیادی برای درمان این خطوط وجود دارد.که بسته به عمق و وسعت چین وچروک ها متفاوت اند. برای دیدن انواع مختلف درمان های دور چشم به قسمت خطوط پنجه کلاغی در سایت مراجعه نمایید.

 

خطوط پیشانی و خط اخم :(forehead line)

بیشتر افراد تمایل به درمان خطوط و چین وچروک های پیشانی که از نشانه های افزایش سن و سال است، دارند. این خطوط معمولا وابسته به حالت صورت و نحوه برانگیختن عضلات چهره هر فرد، متفاوت است.

خطوط افقی پیشانی، هنگامی که ابروهای خود را بالا می بریم اتفاق می افتند. و خط اخم یا خطوط عمودی پیشانی(خطوط بین ابروها)، زمانی که ما درحال تمرکز روز یک موضوع و یا درحالت عصبانیت و ناراحتی هستیم، اتفاق می افتند. روش های غیر تهاجمی موثر بسیاری برا کاهش این چین وچروک ها وجود دارد. برای مشاهده گزینه های درمان این خطوط به قسمت خطوط پیشانی و خط اخم در سایت مراجعه کنید.

 

خطوط نازولابیال: (nasolabial lines)

خطوط دور دهان معمولا بیش از خطوط هر قسمت دیگر صورت افراد را نگران می کند. این خطوط معمولا به صورت عمودی در اطراف دهان دیده می شوند و حالت عمیق تر این خطوط که بسیار شایع می باشد، بین بینی و گوشه لب اتفاق می افتد و معروف به خطوط نازولابیال (nasolabial lines) می باشد. خوشبختانه روشهای موثر و ساده  برای درمان این خطوط و جوانسازی صورت وجود دارد.

 

دلایل به وجود آمدن:


با افزایش سن، پوست قابلیت ارتجاعی خود را از دست داده و این به دلیل تولید کمتر کلاژن و فیبر الاستین در پوست می‌باشد. درنتیجه پیوند بین بافتی در پوست کاهش یافته و پوست قوام خود را از دست می دهد. واین موجب شل شدن و ایجاد چین وچروک درپوست می گردد. همچنین گرانش زمین باعث به پایین کشیدن این چین وچروک ها و درنتیجه پدیده افتادگی گونه و افتادگی پلک اتفاق می افتد.

قرار گرفتن در معرض نور خورشید، استرس، سیگار کشیدن و ... باعث تشدید اثرات این خطوط در صورت افراد می گردد.

 

روش های درمانی :


با توجه به وجود روش های مختلف برای درمان این خطوط و افتاگی های پوست، انتخاب روش درست بسته به شناخت صحیح هر روش، میزان هزینه، شرایط بیماری و فرد دارد. پزشک می تواند شما را در انتخاب صحیح هر روش کمک کند.

 

روش های غیرتهاجمی (بدون نیاز به جراحی)

 1. بوتاکس
 2. تزریق ژل و فیلر(هیالورونیک اسید، کلاژن و...)
 3. استفاده از لیزرهای جوانسازی
 4. میکرونیدلینگ
 5. میکرودرم ابریژن
 6. پلاسماتراپی
 7. انجام پی آر پی PRP
 8. تزریق مزو یا کلاژن
 9. انجام آر اف لیفتینگ (درمان با امواج رادیوفرکانس)
 10. استفاده از کرم های مخصوص چین و چروک

 

 روش های تهاجمی (جراحی های زیبایی)

 1. انجام لیفت پیشانی و ابرو(بالاکشیدن پوست به کمک جراحی)
 2. انجام لیفت صورت
 3. انجام لیفت با نخ (صورت و ابرو و غبغب و...)
 4. تزریق چربی

اشتراک در خبرنامه

جستجو پیشرفته

امن افزار اوژن